KURZ SEGMENTOVÁ REFLEXNÍ MASÁŽ        ZPĚT na úvodní stranu     ZPĚT do sekce kurzy
 
Kurz vede zkušený lektor: Phdr.Antonín Janásek DiS.
 
SPECIFIKACE
Patří do skupiny léčebných masáží a její technika je původně odvozena od masáže klasické. Na rozdíl od masáže klasické však reflexní masáž působí více na nervový systém a drážděním receptorů posílá masér signál dostředivými drahami do mozku a odtud také vycházejí zpětné reakce do kůže, podkoží a svalů masírovaného. Masáž je prováděna s cílem odstranit reflexní změny na kůži a v hlubších tkáních, které mohou být způsobeny například fyzickým přetěžováním dané oblasti, zvýšeným svalovým napětím nebo onemocněním vnitřních orgánů.
Hmaty používané v segmentové reflexní masáži se liší od hmatů používaných v masáži klasické nebo sportovní a na rozdíl od nich, tyto hmaty zasahují také do nejhlubších tkáňových vrstev, které jsou dosažitelné z povrchu těla. Reflexní masáží lze ovlivnit změny na kůži, podkoží, fasciích, svalech a také na periostu. Segmentovou techniku používáme na rychlé odstranění bolesti, a pro normalizaci stavu klienta při akutním vegetativním podráždění. Masáží můžeme buď snížit odpor kůže je-li příliš vysoký a nebo jej můžeme naopak zvýšit, je-li příliš nízký. Podobného účinku lze dosáhnout u svalové tkáně, a tak může masér efektivněji dosáhnout normalizaci tělesného stavu klienta a zmírnění jeho obtíží.
 
Kurz reflexních segmentových masáží je zejména praktický. Po seznámení s teoretickým rámcem (10%) bude další praktická výuka (90%) zaměřena především na nácviky palpačních technik zvyšujících cit maséra pro vnímání reflexních změn na kůži, podkoží a ve svalech, seznámení se s diagnostickými hmaty potřebnými pro sledování reflexních změn a na vlastní nácvik samotné segmentové masáže. V kurzu budou probrány tyto postupy reflexní segmentové masáže:
  1. Zádová sestava;
  2. Torakální sestava;
  3. Sestava pro šíji a hlavu;
  4. Pánevní sestava

 


   
     
              
 
     

 

PODMÍNKY PŘIJETÍ                                 věk nad 18 let, pro maséry, kosmetičky atd., pozitivní osobnost
ZAKONČENO   certifikátem
CENA KURZU   2980,-Kč
UČEBNÍ MATERIÁLY   dostanete při výuce a jsou zahrnuty v ceně masérského kurzu
DÉLKA KURZU    18 hodin
MÍSTO KONÁNÍ   Tř. Míru 65, Olomouc
S SEBOU    psací potřeby, přezutí a dobrou náladu :)
     
 

PŘIHLÁŠKA - kurz segmentová reflexní masáž

Jméno a příjmení *
Adresa (ulice, město, PSČ)
Telefonní číslo *
Emailová adresa *
Termín *
Vaše zpráva
Opište číslo