KRYOLIPOLÝZA
  • Přístroj na Kryolipolýzu se dokáže velmi efektivně zaměřit  na tukové polštářky a je zároveň účinnou alternativou k chirurgickému zákroku.
  • Odumřelé tukové buňky  jsou pak odplavovány z těla přirozenými metabolickými pochody a lymfatickým systémem. Kryolipolýza je tak svým účinkem přirovnána k liposukci, ale skutečně neinvazivní.
  • Ošetření je vhodné pro všechny, kteří se chtějí trvale a bez rizika zbavit tukových buněk v oblasti břicha, vnějších či vnitřních stehen a boků. Po jedné aplikaci dochází k trvalému úbytku 25-30% tukových buněk v ošetřované oblasti. Stav je trvalý, na 1 oblast postačí 1-2 použití. Kryolipolýza trvá cca hodinu. Poté se nijak nemusíte omezovat a můžete se věnovat každodenní činnosti. Mezi jednotlivými aplikacemi na stejnou partii je potřeba dodržet dvouměsíční pauzu – a to z důvodu postupného odumírání tukových buněk.
           VÝSLEDKY KRYOLIPOLÝZY JSOU VIDITELNÉ JIŽ ZA 1 - 2 MĚSÍCE.
 
JEDNOTLIVÉ FÁZE KRYOLIPOLÝZY
  • Kryolipolýza 1. fáze – Krystalizace tukových buněk
  • Ošetřovaná partie těla je nasátá díky speciálně konstruovaném aplikátoru tak, aby bylo co nejvíce ošetřované oblast ochlazeno. Zároveň jsou díky speciálnímu těsnění chráněny okolní tkáně a pokožka před podchlazením. Ochlazení ( kryolipolýza ) a krystalizace tukových buněk v této oblasti spouští tzv. apoptózu, tedy řízené úmrtí buňky, ( postupné odumírání buněk ).
  • Kryolipolýza 2. fáze – Odumření tukových buněk
  • Buňky přirozené imunity – mikrofágy, pak tyto odumřelé tukové buňky odstraní jako každé jiné cizí těleso a nečistotu. Tkáň obklopující tukové buňky je přirozeně před tímto procesem chráněna, neboť na ochlazení fyziologicky neodpovídá. Proces zániku tukových buněk je pozvolný, a tím i maximálně bezpečný.
  • Kryolipolýza  3.fáze  - Shluk zbylých tukových buněk, zmenšení tukové vrstvy
  • Ve chvíli, kdy jsou tukové buňky díky metodě kryolipolýza odstraněny, tuková vrstva se přirozeně nemodeluje a zmenšuje – neboli tělo hubne. Proto již po jedné aplikaci dochází k úbytku tukových buněk.

KONTRAINDIKACE: problémy s játry, Raynaudova choroba, hematická nemoc, hypoalbuminemie, těžké popáleniny, těžká cukrovka starší, dospělí, děti, implantace kardiostimulátoru nebo jiného implantabilního zařízení, užití umělého  srdce, plíce.
Následující osoby by měly konzultovat ošetření se svým lékařem:
Pacienti s akutním onemocněním: zhoubný nádor, pacienti s infekční chorobou, těhotné ženy, pacienti se srdečním onemocněním, pacienti s horečkou.